BUDYNEK MIESZKANO-USŁUGOWY Z GARAŻEM PODZIEMNYM I ZMIANA SPOSOBU UŻYTKOWANIA Z PRZEBUDOWĄ DAWNEJ SZWALNI W LESZNIE

BUDYNEK MIESZKANO-USŁUGOWY Z GARAŻEM PODZIEMNYM I ZMIANA SPOSOBU UŻYTKOWANIA Z PRZEBUDOWĄ DAWNEJ SZWALNI W LESZNIE

ARCHITEKTURA – GRID Architekci

Budynki mieszkalno- usługowe w Lesznie, znajdują się bardzo blisko ścisłego centrum miasta. Dworzec PKS znajduje się zaledwie 5 min drogi od budynków a dworzec PKP 10 min. W okolicy znajduje się również szkoła średnia, szkoła prywatna podstawowa oraz szkoła muzyczna.

Atrybuty budynku:

  • Łącznie 14 apartamentów + 60 mieszkań;
  • Łącznie 17 lokali usługowych;
  • Łącznie 66 miejsc parkingowych;
  • Łączna powierzchnia użytkowa – 4333m2;
  • Łączna moc przyłączeniowa – ok. 320 kW;
  • Systemy: SSP, SAP, RTV-SA, detekcji gazu CO/LPG.

Zadaniem powierzonym naszemu działowi projektowemu było sporządzenie pełnej dokumentacji projektowej instalacji elektrycznej i teletechnicznej w zakresie przystosowania powierzchni najmu do wymagań i potrzeb najemcy. Projekt obejmował zarówno instalacje wewnątrz budynków jak i na terenie zewnętrznym podlegającym opracowaniu.

Wszystkie zaproponowane rozwiązania techniczne spełniają wymogi aktualnych norm i są zgodne z zalecaniami inwestora oraz obowiązującymi przepisami. Zgodnie z nowelizacją warunków technicznych wydanej w dniu 22 listopada 2012 r. przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie instalacji teletechnicznych w budynkach zamieszkania zbiorowego, do każdego z lokali mieszkaniowych doprowadzono instalację teleinformatyczną oraz RTV-SAT w taki sposób, aby umożliwiała ona tzw. „równy dostęp” - czyli umożliwiała wpięcie się do instalacji budynkowej przez dowolnego operatora zewnętrznego działającego na Polskim rynku.

Date

03 styczeń 2023

Tags

Obiekty mieszkalne