ZESPÓŁ BUDYNKÓW MIESZKALNYCH WIELORODZINNYCH Z GARAŻEM PODZIEMNYM I CZĘŚCIĄ HANDLOWO-USŁUGOWĄ – ETAP M2

ZESPÓŁ BUDYNKÓW MIESZKALNYCH WIELORODZINNYCH Z GARAŻEM PODZIEMNYM I CZĘŚCIĄ HANDLOWO-USŁUGOWĄ – ETAP M2

ARCHITEKTURA – CDF Architekci Sp. z o.o. Sp. K.

Etap M2, składający się z dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami, jest częścią większego przedsięwzięcia pod nazwą „Platanowy Park” w którego skład wchodzą budynki mieszkalne wielorodzinne z funkcjami towarzyszącymi usług i handlu oraz zespół budynków usługowo-handlowych wraz z nadziemnymi i podziemnymi halami garażowymi, układem komunikacyjnym oraz terenami zielonymi. Osiedle zlokalizowane jest w Bydgoszczy między ulicami: Kamienna, Dwernickiego, Sułkowskiego oraz Leśną.

Atrybuty budynku:

  • 2 budynki wielorodzinne;
  • 195 lokali mieszkaniowych;
  • Moc zapotrzebowana – ok. 1,0 MW;
  • Łączna powierzchnia użytkowa obiektu – 11 573,9m2;
  • Powierzchnia użytkowa mieszkań – 11 354,4m2.

W naszej pracowni projektowej powstała pełna dokumentacja projektowa instalacji elektrycznych i teletechnicznych obejmująca zarówno instalacje wewnętrzne jak i terenowe. Podczas prac projektowych dołożono wszelkich starań by dokumentacja umożliwiała bezproblemowe wykonanie instalacji oraz była zgodna z obowiązującym prawem oraz aktualnymi normami.

Zgodnie z nowelizacją warunków technicznych wydaną w dniu 22 listopada 2012 r. przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie instalacji teletechnicznych w budynkach zamieszkania zbiorowego, do każdego z lokali mieszkaniowych doprowadzono instalację teleinformatyczną oraz RTV-SAT w taki sposób, aby umożliwiała ona tzw. „równy dostęp” - czyli umożliwiała wpięcie się do instalacji budynkowej przez dowolnego operatora zewnętrznego działającego na polskim rynku.

Dodatkowo na potrzeby prawidłowego funkcjonowania garażu podziemnego w obiekcie zostały wykonane instalacje niskoprądowe zapewniające bezpieczeństwo i komfort znajdujących się wewnątrz osób. Między innymi zaprojektowane zostały takie systemy jak: System oddymiania, System sygnalizacji pożaru.

Date

03 styczeń 2023

Tags

Obiekty mieszkalne