ZESPÓŁ BUDYNKÓW MIESZKALNYCH WIELORODZINNYCH Z PODZIEMNĄ HALĄ GARAŻOWĄ I LOKALAMI USŁUGOWYMI

ZESPÓŁ BUDYNKÓW MIESZKALNYCH WIELORODZINNYCH Z PODZIEMNĄ HALĄ GARAŻOWĄ I LOKALAMI USŁUGOWYMI

ARCHITEKTURA – STUDIO LISIAK

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z podziemną halą garażową zlokalizowany jest w niedalekim sąsiedztwie ścisłego centrum Poznania. Kompleks składa się z dwóch budynków o maksymalnie 5 kondygnacjach nadziemnych oraz garażem podziemnym.

Atrybuty budynku:

  • 2 budynki;
  • ponad 170 mieszkań;
  • Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań – ponad 20 000 m2;
  • Łączna moc przyłączeniowa – 714,0 kW
  • Systemy: SSP, LAN, RTV-SAT, KD.

Nasz zespół projektowy przygotował dla tego tematu pełną dokumentację projektową instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Przy sporządzeniu dokumentacji ważnym elementem był kontakt między branżowy dla zapewnienia jak najlepszego efektu końcowego dokumentacji; pozwoliło to na wyeliminowanie możliwości pojawianie się szeregu miejsc kolizyjnych oraz w sposób optymalny dostosowaniu projektowanych instalacji do specyfiki architektonicznej obiektu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaproponowane rozwiązania spełniały wszystkie normy i były zgodne z zaleceniami inwestora.

Wszystkie instalacje teletechniczne zaproponowane na obiektach zaprojektowano zgodnie z wymogiem nowelizacji warunków technicznych wydanej w dniu 22 listopada 2012 r. przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie instalacji teletechnicznych w budynkach zamieszkania zbiorowego. Zgodnie z w/w nowelizacją do każdego z lokali mieszkaniowych doprowadzono instalację teleinformatyczną oraz RTV-SAT w taki sposób, aby umożliwiała ona tzw. „równy dostęp” - czyli umożliwiała wpięcie się do instalacji budynkowej przez dowolnego operatora zewnętrznego działającego na Polskim rynku – by zapewnić odbiorcy końcowemu możliwość dopasowanie dostarczanych usług zgodnie z jego preferencjami.

Date

03 styczeń 2023

Tags

Obiekty mieszkalne