BUDYNEK HOTELOWY I WIELORODZINNY WRAZ Z PARKINGIEM I INFRASTRUKTURĄ

BUDYNEK HOTELOWY I WIELORODZINNY WRAZ Z PARKINGIEM I INFRASTRUKTURĄ

ARCHITEKTURA – C7 Pracownia architektoniczna 

Kompleks dwóch budynków o charakterze mieszkalnym, stworzony został z myślą o osobach lubiących być w centrum wydarzeń oraz blisko centrum miasta. Budynki zlokalizowane zostały przy ul. Zawady w Poznaniu.

Atrybuty budynku:

  • 2 budynkI;
  • 48 mieszkań;
  • 44 apartamenty na wynajem;
  • Łączna powierzchnia użytkowa – 9 060,6m2;
  • Łączna moc przyłączeniowa – 220,3kW.
  • Systemy: detekcja CO, LAN, RTV-SAT, KD.

Nasze biuro projektowe wzięło czynny udział w tworzeniu podstaw do wykonania tych obiektów. Stworzona została pełna dokumentacja projektowa instalacji elektrycznych i teletechnicznych dla obu budynków. Wszystkie zaproponowane rozwiązania są zgodne z obowiązującymi normami oraz w oparciu o aktualne Prawo budowlane. Zaproponowane elementy instalacji oraz osprzęt, są zarówno funkcjonalnym jak i estetycznymi oraz ekonomicznym rozwiązaniem, które powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Projekt obejmował również instalacje teletechniczne w oparciu o wymagania nowelizacji warunków technicznych wydanej w dniu 22 listopada 2012 r. przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie instalacji teletechnicznych w budynkach zamieszkania zbiorowego. Zgodnie z w/w nowelizacją do każdego z lokali mieszkaniowych doprowadzono instalację teleinformatyczną oraz RTV-SAT w taki sposób, aby umożliwiała ona tzw. „równy dostęp” - czyli umożliwiała wpięcie się do instalacji budynkowej przez dowolnego operatora zewnętrznego działającego na polskim rynku – by zapewnić odbiorcy końcowemu możliwość dopasowanie dostarczanych usług zgodnie z jego preferencjami.

Dodatkowo na potrzeby prawidłowego funkcjonowania garażu podziemnego w obiekcie został zaprojektowany system detekcji gazu CO, zapewniające bezpieczeństwo i komfort znajdujących się wewnątrz osób.

Date

03 styczeń 2023

Tags

Obiekty mieszkalne