BUDYNKI MIESZKALNE WIELORODZINNE Z GARAŻAMI PODZIEMNYMI PRZY UL. RZECZAŃSKIEJ W POZNANIU

BUDYNKI MIESZKALNE WIELORODZINNE Z GARAŻAMI PODZIEMNYMI PRZY UL. RZECZAŃSKIEJ W POZNANIU

Zespół budynków przy ul. Rzeczańskiej w Poznaniu jest nowoczesnym kompleksem mieszkaniowym składającym się z czterech budynków.

Atrybuty kompleksu:

  • 4 budynki;
  • 222 mieszkań;
  • 3x garaż podziemny - 247 miejsc postojowych;
  • Łączna powierzchnia użytkowa – 10 460 m2;
  • Łączna moc przyłączeniowa – 900 kW.

Zadaniem naszej firmy było wykonanie pełnej dokumentacji projektowej instalacji elektrycznych oraz teletechnicznych. Projekt obejmował zarówno instalacje wewnątrz budynków jak i na terenie zewnętrznym podlegającym opracowaniu. Instalacje przez nas zaproponowane spełniają wszystkie niezbędne normy oraz posiadają odpowiednie atesty. Są również nowoczesne i dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających odbiorców. Zaprojektowana wewnątrz budynków instalacja teletechniczna została dostosowana do obowiązującej nowelizacji warunków technicznych wydanej w dniu 22 listopada 2012 r. przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie instalacji teletechnicznych w budynkach zamieszkania zbiorowego. Zgodnie z w/w nowelizacją doprowadzono do każdego z mieszkań instalacje teleinformatyczną oraz RTV-SAT w taki sposób aby była możliwość doporowadzenia sygnału od każdego operatora zewnętrznego działającego na Polskim rynku.

Dodatkowo na potrzeby prawidłowego funkcjonowania garażu podziemnego w obiekcie zostały wykonane instalacje niskoprądowe zapewniające bezpieczeństwo i komfort znajdujących się wewnątrz osób. Między innymi zaprojektowane zostały takie systemy jak: System oddymiania, System sygnalizacji pożaru, system detekcji gazu CO/LPG, system telewizji dozorowej CCTV, system wzmocnienia sygnału GSM.

Date

03 styczeń 2023

Tags

Obiekty mieszkalne