ZESPÓŁ BUDYNKÓW MIESZKALNYCH JEDNORODZINNYCH I WIELORODZINNYCH

ZESPÓŁ BUDYNKÓW MIESZKALNYCH JEDNORODZINNYCH I WIELORODZINNYCH

Zespół budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych zlokalizowany w Środzie Wielkopolskiej składa się z dwudziestu jeden budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej oraz czterech budynków wielorodzinnych z dwoma garażami podziemnym.

Atrybuty kompleksu:

  • 21 budynków jednorodzinnych dwulokalowych;
  • 4 budynki wielorodzinne;
  • 281 lokali mieszkaniowych;
  • Łączna powierzchnia użytkowa – ok. 26 427 m2;
  • Łączna moc przyłączeniowa – 1 040 kW.

Dla tego kompleksu zabudowy mieszkaniowej nasze biuro projektowe przygotowało pełną dokumentację projektową instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Projekt został sporządzony w oparciu o wymagania aktualnych i przepisów oraz w oparciu o wytyczne inwestora. W przygotowanej dokumentacji zadbano by wszystkie zaproponowane rozwiązania oraz urządzenia były nowoczesnym rozwiązaniem posiadającym wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, a zarazem były rozwiązaniem praktycznym i ekonomicznym.

Zaprojektowane instalacje teletechniczne dostosowano zgodnie z wymogiem nowelizacji warunków technicznych wydanej w dniu 22 listopada 2012 r. przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie instalacji teletechnicznych w budynkach zamieszkania zbiorowego. Zgodnie z w/w nowelizacją do każdego z lokali mieszkaniowych doprowadzono instalację teleinformatyczną oraz RTV-SAT w taki sposób, aby umożliwiała ona tzw. „równy dostęp” - czyli umożliwiała wpięcie się do instalacji budynkowej przez dowolnego operatora zewnętrznego działającego na Polskim rynku.

Zostały również zaproponowane rozwiązania dla garażu podziemnego w postaci instalacji elektrycznych i niskoprądowych zapewniających bezpieczeństwo i komfort znajdujących się wewnątrz osób. Z instalacji niskoprądowych zaprojektowane zastały takie systemy jak: SSP oraz detekcję gazu.

Date

03 styczeń 2023

Tags

Obiekty mieszkalne