MODERNIZACJA, ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W POZNANIU

MODERNIZACJA, ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W POZNANIU

ARCHITEKTURA – CDF Architekci

Obiekt mieszczący do ponad 9 tysięcy widzów, przeznaczony na organizację imprez sportowych krajowych i międzynarodowych najwyższej rangi w trzech podstawowych dyscyplinach sportowych: piłka ręczna, piłka siatkowa, koszyków oraz innych.

W ramach inwestycji w sąsiedztwie zaprojektowano także budynek administracyjny, garaż techniczny oraz 2-kondygnacyjny parking podziemny.

Atrybuty budynku:

  • Powierzchnia użytkowa budynku Areny: 11 800m2;
  • Powierzchnia użytkowa garażu technicznego: ~4500m2;
  • Powierzchnia użytkowa budynku biurowego: ~1900m2;
  • Powierzchnia użytkowa parkingu podziemnego: ~12000m2;
  • Łączna moc przyłączeniowa – 2x 2800 kW + 300kW
  • Systemy: SSP, DSO, LAN, KD, CCTV, SSWiN, system przyzywowy, BMS, gaszenie gazem, system PSIM - ARGUS

Przedmiotem naszego opracowania było przygotowanie kompleksowej dokumentacji instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych w zakresie całości przedsięwzięcia. Wszystkie przewidywane oraz wdrożone rozwiązania stanowią nowoczesne, elastyczne i niejednokrotnie nowatorskie propozycje techniczne, pozwalające na optymalne wykorzystanie potencjału obiektów. Wysoka jakość i wszechstronność jak również stosowanie rozwiązań pro-ekologicznych przekłada się również na ekonomiczne aspekty realizacji i użytkowania obiektów będących w zakresie opracowania. 

Z uwagi na stopień skomplikowania obiektu szczególną uwagę poświęcono systemom bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz bezpieczeństwa ludzi.

Date

07 styczeń 2023

Tags

Obiekty użyteczności publicznej