Netbox PL Sp. z o.o. jest rodzinną firmą wyspecjalizowaną w produkcji opakowań kartonowych wykonanych techniką druku offsetowego oraz fleksograficznego. Ważną role odgrywają nowoczesne i wydajne zaplecza techniczne, magazynowe i logistyczne.

 

Atrybuty zakładu:

  • Moc przyłączeniowa – 4 MW;
  • Łączna powierzchnia obiektu – 31 617 m2;
  • 4 stacje transformatorowe –  o łącznej mocy 4 900 kVA;
  • System sterowania oświetleniem hali produkcyjnej (DALI).

Wraz z rozwojem firmy pojawiła się potrzeba rozbudowy zakładu o dodatkowe pomieszczenia pordukcyjno-magazynowe oraz pomieszczenia socjalno-biurowe. Zadaniem naszej firmy dla tego obiektu było wykonanie pełnej dokumentacji projektowej dla instalacji elektrycznych. Instalacja została wykonana z zachowaniem wymogów wszystkich aktualnych norm a zaproponowane rozwiązanie techniczne posiadają odpowiednie atesty. W zakładzie została zaprojektowana instalacja pozwalająca na elastyczne dostosowanie do potrzeb firmy zarówno aktualnych jak i przyszłych.

Zasilanie zakładu z powodu dużego zapotrzebowania w energie elektryczną przez projektowane odbiory oraz z względu na istniejące dwie stacje transformatorowe wymagał odpowiednich modyfikacji. Dostosowano istniejące stacje do projektowanych potrzeb oraz zaprojektowano dwie nowe o łącznej mocy 2 850 kVA co pozwoli na funkcjonowanie zakładu podczas planowanej rozbudowy oraz wykorzystanie istniejących stacji transformatorowych zmniejszając tym samym koszty inwestycji. 

Na hali produkcyjnej zaproponowano system sterowania natężeniem oświetlenia w oparciu o rozwiązania firmy Osram (system DALI) pozwalających na zwiększenie oszczędności energii, przez dostosowanie poziomu naświetlenia wewnątrz hali do zmieniających się warunków atmosferycznych.