Budynek mieszkalny apartamentowy „Zielony Sołacz” jest nowoczenym obiektem przeznaczonym dla osób ceniącym bliskość centrum miasta, a przy tym lubiących spokój i naturalne środowisko. Obiekt zlokalizowany jest w okolicy parku Wodniczki, w dzielnicy Sołacz – w samym centrum Poznania.

 

Atrybuty obiektu:

·        2 klatki;

·        Garaż podziemny;

·        61 lokali mieszkaniowych;

·        Łączna powierzchnia użytkowa – 5 275 m2;

·        Łączna moc przyłączeniowa – 208 kW.

 

Dzięki stworzonej w naszym biurze pełnej dokumentacji projektowej instalacji elektrycznych i teletechnicznych wzięliśmy udział w tworzeniu nowoczesnego i przyjaznego miejsca odpoczynku i rekreacji dla przyszłych mieszkańców (najemców). Nasi projektanci zaproponowali rozwiązania odpowiadające przeznaczeniu obiektu zwracają przy tym uwagę by spełniały wszystkie aktualne normy oraz były zgodne z obowiązującymi przepisami.  W czasie trwania prac projektowych wprowadzono szereg udogodnień oraz zmian zgodnie z otrzymanymi wytycznymi od inwestora oraz lokatorów.

Instalacje teletechniczne zaprojektowano zgodnie z wymogiem nowelizacji warunków technicznych wydanej w dniu 22 listopada 2012 r. przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie instalacji teletechnicznych w budynkach zamieszkania zbiorowego. Zgodnie z w/w nowelizacją do każdego z lokali mieszkaniowych doprowadzono instalację teleinformatyczną oraz RTV-SAT w taki sposób, aby umożliwiała ona tzw. „równy dostęp” - czyli umożliwiała wpięcie się do instalacji budynkowej przez dowolnego operatora zewnętrznego działającego na Polskim rynku – by zapewnić odbiorcy końcowemu możliwość dopasowanie dostarczanych usług zgodnie z jego preferencjami.