Zespół budynków przy ul. Rzeczańskiej w Poznaniu jest nowoczesnym kompleksem mieszkaniowym składającym się z czterech budynków.

Atrybuty kompleksu:

·        4 budynki;

·        222 mieszkań;

·        3x garaż podziemny - 247 miejsc postojowych;

·        Łączna powierzchnia użytkowa – 10 460 m2;

·        Łączna moc przyłączeniowa – 900 kW.

Zadaniem naszej firmy było wykonanie pełnej dokumentacji projektowej instalacji elektrycznych oraz teletechnicznych. Projekt obejmował zarówno instalacje wewnątrz budynków jak i na terenie zewnętrznym podlegającym opracowaniu. Instalacje przez nas zaproponowane spełniają wszystkie niezbędne normy oraz posiadają odpowiednie atesty. Są również nowoczesne i dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających odbiorców. Zaprojektowana wewnątrz budynków instalacja teletechniczna została dostosowana do obowiązującej nowelizacji warunków technicznych wydanej w dniu 22 listopada 2012 r. przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie instalacji teletechnicznych w budynkach zamieszkania zbiorowego. Zgodnie z w/w nowelizacją doprowadzono do każdego z mieszkań instalacje teleinformatyczną oraz RTV-SAT w taki sposób aby była możliwość doporowadzenia sygnału od każdego operatora zewnętrznego działającego na Polskim rynku.

Dodatkowo na potrzeby prawidłowego funkcjonowania garażu podziemnego w obiekcie zostały wykonane instalacje niskoprądowe zapewniające bezpieczeństwo i komfort znajdujących się wewnątrz osób. Między innymi zaprojektowane zostały takie systemy jak: System oddymiania, System sygnalizacji pożaru, system detekcji gazu CO/LPG, system telewizji dozorowej CCTV, system wzmocnienia sygnału GSM.