ZESPÓŁ BUDYNKÓW BIUROWO-USŁUGOWYCH Z GARAŻEM PODZIEMNYM - BUDYNKI D, F - NOWY RYNEK
BUDYNEK D
FITOUT – LAB 3 ARCHITEKCI
Budynek D znajdujący się w Poznaniu. Jest on realizowany zgodnie z najbardziej wymagającymi wytycznymi certyfikacji WELL, która przyznawana jest powierzchniom biurowym przyjaznym dla zdrowia i samopoczucia pracowników. Projekt będzie pierwszym biurowcem w regionie, który otrzyma to wyróżnienie.
Atrybuty budynku:
- Hala garażowa posiada 265 miejsc parkingowych;
- Łączna powierzchnia użytkowa budynku– ~39 000m2;
- 55 metrów wysokości;
- Chodnik antysmogowy o powierzchni 4000 m2;
- Systemy: DSO, KD, LAN, SPP.
Zadaniem naszej pracowni projektowej było przygotowanie pełnej dokumentacji technicznej instalacji elektrycznych i teletechnicznych w zakresie aranżacji wnętrz dla przyszłego najemcy. Przy pracach projektowych najważniejszym aspektem był kontakt z inwestorem celem ustalanie optymalnego układu instalacji z zachowaniem wymogów aktualnych norm, obowiązujących przepisów oraz dostosowania się do wytycznych certyfikacji WELL. Dołożono wszelkich starań by zaproponowane przez nas instalacje były nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, usprawniającymi pracę przyszłym użytkownikom.
BUDYNEK F
ARCHITEKTURA – JEMS ARCHITEKCI
Budynek F jest ostatnim z budynków biurowo-usługowych w kompleksie deweloperskim nazwanym Nowym Rynkiem, zlokalizowanym na terenie dawnego dworca autobusowego w Poznaniu. Projektowany budynek będzie najwyższym obiektem w całym kompleksie, a jego wysokość z uwzględnieniem kondygnacji technicznych wyniesie 66m.
Obiekt jest certyfikowany w systemie LEED 4.0 na poziomie co najmniej Gold jak również ubiegać się będzie o certyfikat WELL Core&Shell. Dodatkowo obiekt posiadać będzie certyfikat "Obiekt bez Barier".
Atrybuty budynku:
- Hala garażowa o powierzchni ok 8000m2
- Powierzchnia całkowita: ok. 41 000 m2
- 15 kondygnacji nadziemny dla najmu oraz 1 kondygnacja poziemna
- Powierzchnia użytkowa nadziemna na danych piętrach – ponad 25 000 m2
- Łączna moc przyłączeniowa – ok. 2x2000 kW
- Możliwość zainstalowania agregatów prądotwórczych – 2400kW
- Systemy: SSP, DSO, CCTV, KD, detekcja CO, BMS, LAN
W naszej pracowni projektowej powstała pełna dokumentacja projektowa instalacji elektrycznych oraz teletechnicznych części Shell&core począwszy od wielobranżowej koncepcji projektowej po projekt wykonawczy. Przy pracach projektowych najważniejszym aspektem był kontakt z inwestorem celem ustalanie optymalnego układu pozwalającego w pełni wykorzystać przestrzeń i możliwości obiektu. Cały proces projektowy koordynowany był w technologii BIM przy wykorzystaniu platformy BIM360.
Podczas prac projektowych dołożono wszelkich starań by dokumentacja umożliwiała bezproblemowe wykonanie instalacji oraz była zgodna z obowiązującym prawem oraz aktualnymi normami.